• S4300015.JPG
  • SAM_1032.JPG
  • SAM_3020.JPG
  • SAM_5767.JPG
  • SAM_5772.JPG
  • SAM_5779.JPG
  • SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Předvánoční výlet

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Akce

phoca thumb m 20161212 100905V pondělí 12. 12. 2016 jsme se konečně dočkali dlouho plánovaného výletu, na který jsme přibrali i žáky z novoborské základní školy praktické. Společně jsme nejprve dojeli do filmového studia Barrandov (už tato cesta byla velkým zážitkem, protože jsme projížděli několika tunely). Na Barrandově jsme pak navštívili Filmpoint – stálou expozici o historii filmového studia a jeho aktuálních projektech. Z těch nejnovějších projektů jsme zhlédli dekorace k pohádce Anděl páně 2, v historické části jsme viděli zejména kostýmy a předměty ze známých filmů – Popelka, Návštěvníci, Postřižiny, … V suterénu expozice pak všichni měli možnost projít maskérnu a kostymérnu.

Z Barrandova jsme jsme se vydali do druhého cíle výletu, kterým byla firma Rodas v Šestajovicích, česká svíčkárna, mýdlárna a kosmetika. V současné době má  tato firma široký výrobní sortiment a nabízí spoustu akcí. My jsme si vybrali výrobní dílnu ve svíčkárně a čokoládovně. Po krátkém představení firmy a praktické ukázce dostal každý bílou svíčku a sám si ji ozdobil barevnými vosky dle své fantazie. Ve vedlejší místnosti si pak zájemci mohli sami naplnit sáček či lahvičku barevnou koupelovou solí nebo vykrojit glycerinové mýdlo. Ve druhé dílničce jsme zdobili čokoládu – bílou čokoládu jsme malovali, tmavou odlévali do plastových formiček, přizdobili kokosem, ořechy, jahodami,… a nechali v lednici ztuhnout. Většina žáků si čokoládové výrobky odvezla domů, někteří však neodolali a po ztuhnutí čokoládovou placičku ihned spotřebovali.

I když čokoládovna byla posledním bodem plánovaného programu, žáci projevili zájem navštívit také vánoční trhy v centru Prahy nebo McDonald´s. Tato přání ale nebyla splněna a z Šestajovic jsme se vydali rovnou domů.

Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...
Předvánoční výl...