Pečení jablečného závinu

Napsal vh. Publikováno v Akce

Celý měsíc listopad byl ve II. třídě zaměřen na rozvoj sebeobslužných dovedností žáků. Ti si z domova donesli ingredience na přípravu jablečného závinu, který v našich myšlenkách tak trochu symbolizoval přípravu na vánoční čas.

Ve cvičné kuchyňce jsme společně upekli čtyři záviny. Každý žák si vyzkoušel každou činnost s pečením štrúdlu související - od loupání a krájení jablíček až po zavinutí těsta a vložení na plech.
Žáci nejen pekli, ale i myli nádobí, dodržovali nutnou hygienu při práci, dbali na bezpečnost a udržení pořádku na pracovní ploše. Druhý den jsme si společně vyzkoušeli správné stolování a vhodné chování při jídle. Žáci si pochutnali na svém závinu, upíjeli horký čaj a nešetřili vlastní chválou. Byly to velmi příjemné chvilky a těšíme se na další.

phoca thumb m zavin1 phoca thumb m zavin1

Mgr. Stanislava Doležalová