• S4300015.JPG
  • SAM_1032.JPG
  • SAM_3020.JPG
  • SAM_5767.JPG
  • SAM_5772.JPG
  • SAM_5779.JPG
  • SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Policejní dopoledne

Napsal vh. Publikováno v Akce

phoca thumb m Policie 1wPolicejní tematika provázela mladší i starší žáky celé jedno prosincové dopoledne. Ve škole se uskutečnila poslední akce projektu Žiji zdravě, který byl zaměřen na prevenci rizikového chování. Navštívil nás npor. Bc. Roman Smolka, vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Jablonném v Podještědí, aby žáky seznámil s činností policie.

Připravil si nejen vyprávění o policii s videoukázkami jednotlivých policejních služeb, ale také s sebou přinesl policejní výstroj, vybavení a technické pomůcky. Chlapce zaujala zejména neprůstřelná vesta a zastavovací pás pro vozidla. Někteří zájemci měli možnost vyzkoušet si i tester na zjišťování drog nebo jednorázová textilní pouta. Na všechny informace, ukázky a dotazy nám nestačila plánovaná časová dotace a museli jsme přidávat dvě vyučovací hodiny. V závěrečné části besedy pak předal npor. Smolka žákům drobné dárečky, které najdou využití při další školní práci.
Touto cestou bychom chtěli panu npor. Smolkovi poděkovat za flexibilitu, náročnou přípravu celé akce a zdařilou realizaci.
Mgr. Hana Balážová

Policie_1w
Policie_2

Tags: 2018/2019