• S4300015.JPG
  • SAM_1032.JPG
  • SAM_3020.JPG
  • SAM_5767.JPG
  • SAM_5772.JPG
  • SAM_5779.JPG
  • SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Duben 2019

Napsal vh. Publikováno v Akce

Duben 2019 na naší škole:

DNY DĚTSKÉHO ČTENÍ
Dne 2. května 2019 jsme se zapojili do celoevropské akce s názvem Dny dětského čtení. A protože jsme chtěli udělat někomu radost, tak jsme se rozhodli, že přečteme ze svých oblíbených knih klientům Domu s pečovatelskou službou v Jablonném v Podještědí. Jako první četl ze své knihy s názvem Deník malého poseroutky Sebastian. Následně ze svých oblíbených knih přečetli úryvek žáci 5. ročníku. Vendulka četla z knihy Heřman Hmmm a případ černé sedmy, Nikolka si vybrala úryvek z knížky Moje první pohádky, Pepík připomněl klientům pečovatelského domu jejich mládí knihou Honzíkova cesta, Kuba pak odlehčil atmosféru svou humornou ukázkou z knihy AngryBirds. Nakonec četli ukázku z knihy Příběhy z her-W. Shakespeare Michaela a Erik, kteří navštěvují 8. ročník. Pro svou četbu si vybrali nesmrtelný příběh s názvem Romeo a Julie. A protože pouhá ukázka z knihy nemohla zprostředkovat kouzlo celého příběhu, byla tato milostná tragédie předvedena také jako krátké divadelní představení (předvedli žáci 6. a 7. ročníku). Čtení jsme si velice užili, a dokonce jsme dostali od účastníků akce nabídku na další návštěvu. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se této akce zúčastnili. A zároveň pochválit také naše žáky, protože se připravovali na čtení jak doma, tak hlavně ve škole.

cteni_w

Mgr. Eva Lučková
Mgr. Martina Zhorná

POCHODOVÉ CVIČENÍ
Využili jsme jeden prvek z dříve vyučované branné výchovy a zařadili ho do měsíčního plánu školních akcí. V úterý 7. května 2019 jsme se vydali na pochodové cvičení. V batohu jsme jako zátěž měli pouze svačinu a pití, takže se nám šlo celkem lehce. Pochodovali jsme přes pískovnu do Janovic, odtud na Lemberk a do Lvové, cíle našeho putování. Tady jsme si oddechli a po svačině vyrazili zpět do Jablonného, jinou, kratší cestou. Celkem jsme ušli 13 km.
Bez fota Mgr. Eva Lučková

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ
První polovina května bývá každoročně věnována lehké atletice. Žáci se v hodinách tělesné výchovy připravují na okresní kolo lehkoatletického čtyřboje v České Lípě. Trénují jak v naší škole, tak i na hřišti u základní školy, kde se koná školní kolo této sportovní soutěže. Všichni mají možnost předvést své výkony v „dlouhém“ běhu, v běhu na 60m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a vybojovat si postup do okresního kola.

atletika_w

MLÉKO DO ŠKOL
V rámci tohoto celoročního projektu dostávají žáci každý týden malé neochucené mléko. U realizátora projektu, kterým je Laktea, o.p.s., jsme navíc objednali doprovodné opatření ve formě ochutnávkového koše. Dostali jsme velké množství různých mléčných výrobků (sýry, ochucená mléka, zákysy, podmáslí, jogurty). Vše jsme nejprve využili jako učební pomůcky, potom jako suroviny v pracovním vyučování.
Žáci ZŠ praktické si zahráli upravenou Kimovu hru – prohlédli si a ochutnali všechny nabízené mléčné výrobky. Po jejich zakrytí se rozešli, a každý samostatně namaloval co nejvíce předvedených „věcí“, které si zapamatoval. Ti nejlepší vyobrazili 14 z 16 výrobků. Žáci základní speciální si sami připravili sýrové toasty a puding. A nakonec ještě zbyl sýr Cottage, z něhož byla pro všechny žáky připravena svačina.

mleko_w

REKONSTRUKCE HYGIENICKÉHO ZAŘÍZENÍ
Během druhého květnového týdne byla kompletně dokončena rekonstrukce chlapeckého hygienického zařízení. Z původních prostortoalet vznikla dvě samostatná zařízení - nové bezbariérové WC a opravené chlapecké toalety. Bezbariérová kabina je navíc vybavena elektronickým bidetem, který škole věnovala firma WC KOMFORT.

wc_w

Mgr. Hana Balážová

Tags: 2018/2019