• S4300015.JPG
  • SAM_1032.JPG
  • SAM_3020.JPG
  • SAM_5767.JPG
  • SAM_5772.JPG
  • SAM_5779.JPG
  • SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Projekt Zdravě do života

Napsal vh. Publikováno v Projekty

phoca thumb m zdrave do zivota wV měsíci říjnu pokračovaly naplánované aktivity školního projektu z oblasti primární prevence. Uskutečnily se dvě přednášky, zvlášť pro mladší žáky a zvlášť pro ty starší. Lektorem obou byl pan Patrik Müller, se kterým v oblasti prevence dlouhodobě spolupracujeme.

Zdravé tělo – pro mladší žáky
Přednáška pro žáky II. třídy se zaměřila na výběr vhodných potravin, na tělesný pohyb, na škodlivost kouření a pití alkoholu. Žáci byli také poučeni o tom, jak mají postupovat v případě, když najdou nějaké nebezpečné předměty.
V první části se žáci dozvěděli, jak jejich tělu škodí kouření a pití alkoholu. Byla pro ně zábava zkusit si vymanit se ze sevření přednášejícího, což mělo ukázat, jak je těžké zbavit se závislosti. Dále jim přednášející zábavnou formou předvedl, jak člověk ztrácí rovnováhu, když pije alkohol. Potom si všichni společně povídali o zdravém způsobu života - co jíst a proč sportovat. V poslední části se žáci dozvěděli, co mají dělat, když najdou injekční stříkačku s jehlou, co všechno může taková stříkačka skrývat za bacily a jaká je prevence před nákazou z takových stříkaček. Malým účastníkům se přednáška líbila, nadšeně poslouchali a plnili úkoly, které jim pan Müller zadával.
Bc. Lucie Šubertová

Agrese – pro starší žáky
Po skončení přednášky pro mladší žáky se pan Müller přesunul k žákům starším. Ve dvouhodinovém programu se zaměřil na agresi, zejména na agresi ve školním prostředí. V první části se spíše žáci a lektor seznamovali. V druhé části si ale pan Müller žáky naprosto získal, neboť pro ně připravil zajímavé hry. Všichni se do nich se zájmem zapojili. Po skončení programu byli žáci šťastní, veselí a uvolnění. Dokonce se zapojili i ti, kteří většinou sedí vzadu a pouze pozorují dění. I proto patří panu Müllerovi velký dík a budeme se těšit na další podobnou akci.
Mgr. Eva Lučková

zdrave_do_zivot...

Tags: 2018/2019