Lesní svět

Napsal vh. Publikováno v Projekty

Třídní projekt II. třídy           1. + 2. + 3. + 4. ročník

Lesní svět, aneb pomáháme lesní zvěři a ptactvu v zimě

Od  18. 12. 2012 do 20. 12. 2012 probíhal v naší třídě projekt „Lesní svět, aneb pomáháme lesní zvěři a ptactvu v zimě“.

V těchto dnech jsme společně poznávali zvěř a ptactvo našich lesů. Žáci nosili různé materiály - knihy, obrázky, omalovánky, DVD, plyšová zvířata, internetové informace o zvěři a o krmení zvěře v zimním období. Tyto materiály a informace nám dopomohly k základním poznatkům o lesních zvířatech.

V hodinách českého jazyka jsme jednotlivá zvířata popisovali a sdělovali si načtené informace o přikrmování lesní zvěře a ptactva v zimě. V prvouce projekt navazoval a prolínal učivem dle tematického plánu. Hudební výchova byla zaměřena na dramatizaci a zpěv písní o zvířátkách. Vyšetřili jsme čas i na sledování naučného pořadu o zvěři, pohádky O hajném Robátku, aj.

Žáci nosili do školy pečivo, jablka, mrkve, žaludy, kaštany, zob pro ptáčky, … V pracovním vyučování jsme pro obyvatele lesa vše donesené zpracovali a připravili - nakrájeli jablíčka, mrkve a na nitě navlékli dobroty pro ptáčky. Potom jsme se vydali do lesa ke krmelci, do kterého jsme naskládali připravené pochoutky.

Na závěr projektu vytvořili žáci v hodinách pracovního vyučování společnou koláž „Lesní svět“. Při této práci si zavzpomínali na vycházku ke krmelci, který se stal doménou společné koláže.

Věřím, že projekt splnil svůj účel a žáci si odnesli nejen nové poznatky, ale i pěkné zážitky.

6. ledna 2013                                                                                 Mgr. Stanislava Doležalová

třídní učitelka

Fotogalerie: