Recyklohraní

Napsal vh. Publikováno v Projekty

Do tohoto projektu se škola zapojila ve školním roce 2011/2012 se záměrem  podpořit environmentální výchovu a vzdělávání žáků.

Cílem projektu je prohloubit znalost žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Dále Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů. Za plnění úkolů a sběr získávají školy body, které si pak mohou ve speciálním internetovém katalogu vyměnit za různé odměny, které mají charakter výtvarných či sportovních potřeb, her, školních pomůcek, nebo také vstupenek do divadel, kin a zoo.

Nad projektem převzalo záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci.

• ASEKOL s.r.o. – zpětný odběr elektrozařízení
  • ECOBAT s.r.o. – zpětný odběr baterií
  • EKO-KOM a.s. – zpětný odběr a využití odpadů z obalů
  • EKOLAMP s.r.o. – zpětný odběr osvětlovacích zařízení