Orientační běh

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

phoca thumb m 20171005 105002Ve čtvrtek 5. 10. 2017 odjeli dva mladší a dva starší žáci s pedagogickým doprovodem do ZŠ Doksy, kde bylo připraveno okresní kolo orientačního běhu pro základní školy praktické. Počasí závodníkům v ten den vůbec nepřálo, od ráno pršelo. I přesto se závod uskutečnil, ale do Doks dorazily kromě domácích jen tři další výpravy – z České Lípy, z Mimoně a z Jablonného. Trať letošního ročníku vedla městskou zástavbou, byly na ní umístěny čtyři kontroly a ten nejrychlejší běžec ji zvládl uběhnout za 15 minut. Naši žáci byli celkem úspěšní – Jaruška Čonková v kategorii mladších žákyň získala 1. místo, Martin Kořínek za mladší žáky obsadil 3. místo a stejně tak Filip Zyzen za starší žáky. Byli odměněni cenami, které věnovala pojišťovna Generali.

Lehkoatletický čtyřboj - krajské kolo

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

V úterý 23. 5. 2017 se stali dva žáci Ondřej Bilý a Aneta Kotlárová součástí okresní výpravy, která mířila na krajské kolo atletického čtyřboje v Liberci. Dařilo se tam více Ondrovi, který získal nejvyšší ocenění ve dvou disciplínách - v hodu kriketovým míčkem a ve skoku dalekém. Anetě se v krajské konkurenci bohužel nepodařilo získat žádné medailové umístění.

Lehkoatletický čtyřboj

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

Účast na každoroční sportovní soutěži v České Lípě je pro žáky možností poměřit své síly s ostatními vrstevníky z jiných škol. Chlapci a dívky soutěží v běhu na 1 500/800 m, v běhu na 60 m, ve skoku do dálky a v hodu kriketovým míčkem.

Zlaté kladívko

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

Další okresní soutěž, tentokrát ve zručnosti starších chlapců, se uskutečnila začátkem dubna v Novém Boru. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6., 7. ročník  a  8., 9. ročník. Jablonné reprezentoval Filip Zyzen ze 7. ročníku a Martin Jirků z 9. ročníku.

Mladý výtvarník

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

Na konci března jsme uspořádali pro ostatní školy z Českolipska oblíbenou soutěž Mladý výtvarník. Pozvání do Jablonného přijali zástupci škol z České Lípy, Doks, Krompachu, Mimoně a Nového Boru. Paní učitelka Eva Šulcová připravila pro letošní ročník zajímavou činnost, a to práci s fotografií.

Vybíjená v Doksech

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

V únoru nás pan Kyselka z TSM dopravil Transporterem do ZŠ v Doksech, kde se konal tradiční Okresní turnaj ve vybíjené. Ve velké tělocvičně se sešlo pět družstev ze základních škol praktických z Českolipska.

Zlatá jehla

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

phoca thumb m sam 6876Této okresní soutěže zručnosti dívek v České Lípě se letos zúčastnila za mladší žákyně Nikola Bilá a za starší žákyně Aneta Kotlárová. Mladší dívky vyráběly tkaný košíček, ty starší vyšívaly dečku s vánočním motivem. Z našich dvou účastnic se v konkurenci ostatních škol lépe dařilo Nikolce. Získala 2. místo.

Orientační běh v Doksech

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

phoca thumb m 20161005 111505Po školním kole orientačního závodu se čtyři vybraní žáci vydali dne 5. 10. 2016 na okresní kolo orientačního běhu v Doksech. Za starší žákyně to byla Aneta Kotlárová, za mladší žákyně Klaudie Dunková, za starší žáky byl vybrán Filip Zyzen a za mladší žáky Josef Čížek.

Orientační běh

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

phoca thumb m p9301753Poslední zářijový pátek jsme se vypravili k místní „traktorce“, kde byl pro žáky připraven start  orientačního závodu. Odtud pak vybíhaly dvojice žáků na trasu značenou červenými fábory. Cestou do cíle musely najít 5 kontrol a označit si je razítkem do svých průkazů.

Lehkoatletický čtyřboj - krajské kolo

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

phoca thumb m p1200372Žák Jiří Džurban reprezentoval dne 26. 5. 2016 okres Česká Lípa v krajském kole lehkoatletického čtyřboje v Liberci. Dařilo se mu tam velmi dobře. Přivezl si dvě zlaté medaile a jednu bronzovou. První místa vybojoval ve skoku dalekém a v běhu na 60 m. Třetí místo získal za celkové hodnocení čtyřboje, což mu zajistilo postup do republikového kola v Kladně ve dnech 15. - 17. 6. 2016. Kromě medailí dostal i odměnu od své třídní učitelky (domluvenou před soutěží), a to návštěvu restaurace Mc Donald's.