• S4300015.JPG
  • SAM_1032.JPG
  • SAM_3020.JPG
  • SAM_5767.JPG
  • SAM_5772.JPG
  • SAM_5779.JPG
  • SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Orientační běh

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

phoca thumb m p9301753Poslední zářijový pátek jsme se vypravili k místní „traktorce“, kde byl pro žáky připraven start  orientačního závodu. Odtud pak vybíhaly dvojice žáků na trasu značenou červenými fábory. Cestou do cíle musely najít 5 kontrol a označit si je razítkem do svých průkazů.

Do cíle u kapličky doběhli všichni, ale za různou dobu. Nejrychlejším trvala cesta 13  minut, těm pomalejším přes 30 minut - to byly dvojice, ve kterých k žákům  9. ročníku byli přiřazeni žáci základní školy speciální a během cesty musely tyto dvojice častěji odpočívat.  V cíli se pak všichni společně zabavili na louce a téměř hodinu si dokázali sami vymýšlet různé pohybové aktivity. Ve škole pak proběhlo vyhodnocení závodu, odměnění vítězů, ale také těch starších žáků, kteří se během celé akce příkladně starali o žáky základní školy speciální.

Fotogalerie:

Orientační běh
Orientační běh