• S4300015.JPG
  • SAM_1032.JPG
  • SAM_3020.JPG
  • SAM_5767.JPG
  • SAM_5772.JPG
  • SAM_5779.JPG
  • SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Mladý výtvarník

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

Na konci března jsme uspořádali pro ostatní školy z Českolipska oblíbenou soutěž Mladý výtvarník. Pozvání do Jablonného přijali zástupci škol z České Lípy, Doks, Krompachu, Mimoně a Nového Boru. Paní učitelka Eva Šulcová připravila pro letošní ročník zajímavou činnost, a to práci s fotografií.

Jednotlivé školy dodaly před vlastní soutěží  fotografii každého přihlášeného žáka – fotografie byla nakopírována na tři barevné papíry, ty byly poskládány na sebe a žáci je libovolně roztrhali nebo rozstříhali. Jejich úkolem bylo z různobarevných kousků vytvořit vlastní portrét s možností domalování některých částí. Nejstarší žáci měli úkol trochu obtížnější – přenášeli svůj portrét v libovolném počtu a libovolném uskupení na bílou čtvrtku tak, aby vytvořili co nejzajímavější obraz. Výsledné výtvory stály za to. Soutěžícím žákům z naší školy se dařilo ve všech kategoriích. Za nejmladší žáky získala Jaruška Čonková 1. místo, v další kategorii se umístil na 2. místě Erik Bilý a v kategorii nejstarších zabodoval Jaroslav Kubelka, obsadil 2. místo.

Mgr. Hana Balážová