• S4300015.JPG
  • SAM_1032.JPG
  • SAM_3020.JPG
  • SAM_5767.JPG
  • SAM_5772.JPG
  • SAM_5779.JPG
  • SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Zlaté kladívko

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

Další okresní soutěž, tentokrát ve zručnosti starších chlapců, se uskutečnila začátkem dubna v Novém Boru. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6., 7. ročník  a  8., 9. ročník. Jablonné reprezentoval Filip Zyzen ze 7. ročníku a Martin Jirků z 9. ročníku.

Pro obě kategorie byla ve školní dílně připravena práce se dřevem – mladší žáci vyráběli parník, starší měli za úkol sestavit funkční velikonoční klepačku. Po předvedení vzorového výrobku a po vysvětlení pracovního postupu dostal každý žák nákres výrobku a musel samostatně zpracovat připravený dřevěný materiál  do žádaného tvaru a rozměrů. Všem účastníkům se podařilo ve stanoveném čase dokončit práci dle zadání - vznikly velmi zdařilé výrobky. Našim žákům se ale bohužel po závěrečném hodnocení nepoštěstilo získat některé ze tří oceněných míst. 

Mgr. Hana Balážová