• SAM_5780.JPG
  • SAM_5784.JPG

Orientační běh

Napsal Mgr. Hana Balážová. Publikováno v Soutěže

phoca thumb m 20171005 105002Ve čtvrtek 5. 10. 2017 odjeli dva mladší a dva starší žáci s pedagogickým doprovodem do ZŠ Doksy, kde bylo připraveno okresní kolo orientačního běhu pro základní školy praktické. Počasí závodníkům v ten den vůbec nepřálo, od ráno pršelo. I přesto se závod uskutečnil, ale do Doks dorazily kromě domácích jen tři další výpravy – z České Lípy, z Mimoně a z Jablonného. Trať letošního ročníku vedla městskou zástavbou, byly na ní umístěny čtyři kontroly a ten nejrychlejší běžec ji zvládl uběhnout za 15 minut. Naši žáci byli celkem úspěšní – Jaruška Čonková v kategorii mladších žákyň získala 1. místo, Martin Kořínek za mladší žáky obsadil 3. místo a stejně tak Filip Zyzen za starší žáky. Byli odměněni cenami, které věnovala pojišťovna Generali.

Tags: 2017/2018