Vzdělávání na dálku

Napsal vh. Publikováno v O škole

Vážení rodiče,
rádi bychom Vám předali informace vztahující se k dálkové výuce, pokud by bylo nutné znovu ji zavést na základě nařízení krajské hygienické stanice nebo ministerstva zdravotnictví.
Dle novely školského zákona je od 1. 9. 2020 dálkové vzdělávání pro žáky povinné.

1. stupeň ZŠ + ZŠS
Vyzvedávání a odevzdávání úkolů bude probíhat jednou týdně osobně, vždy v pondělí od 8:00 do 10:00 hodin. Další potřebné záležitosti je možné řešit telefonicky nebo e-mailem.

2. stupeň ZŠ
Vyzvedávání a odevzdávání úkolů bude probíhat online v systému Škola v pyžamu (prohlížeč Google chrome). Většina žáků je již v systému přihlášena, noví žáci se s pomocí učitelů přihlásí také.
Úkoly na týden budou zadávány v pondělí a žáci je musí odevzdat nejpozději v pátek do 13:30 hodin.
V systému Škola v pyžamu najdou od učitelů zpětnou vazbu k odevzdaným úkolům. V případě, že se učitelé budou chtít s žáky spojit v živém vysílání, sdělí jim tuto informaci prostřednictvím zprávy ve Škole v pyžamu.

Živé vysílání může probíhat dvěma způsoby:
1) jako online hodina ve Škole v pyžamu,
2) pomocí služby Google Meet - pozvánku dostanou žáci na svůj školní mail.

Aby mohla probíhat online výuka, potřebují žáci v domácím prostředí stolní počítač, notebook nebo tablet s videokamerou + internetové připojení.
Prosíme o sdělení třídnímu učiteli, kdo z žáků potřebné technické vybavení nemá k dispozici. Děkujeme.

Pokud by některý z žáků na 2. stupni nemohl pracovat formou online, vyzvedávání a odevzdávání úkolů by probíhalo osobně.

Kontakty na pedagogy
Telefon do školy: 487 762 391 Telefon do třídy ZŠS: 778 446 493

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V Jablonném v Podještědí 25. 9. 2020
Mgr. Hana Balážová